+90 212 2198922 iletisim@dijitalbilisim.com

Barındırma ve Sunucu Hizmetleri

Sektörde uzun yıllar profesyonel kişi ve kurumlara hizmet vererek bu süre zarfında edindiği tecrübesiyle ihtiyaçlarınızı tam olarak bilen ve çözüm üreten bilişim danışmanınız. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

Barındırma ve Sunucu Hizmetleri

Veri Merkezi

Standart barındırma ya da ortak alanda barındırmaya göre daha güvenli ve daha düşük maliyetli bir alternatif olan kafesli alanlarda barındırma hizmetleri sunuyoruz. Dijital Bilişim olarak müşterilerimizin sunucularını güvenli metal kabinlerde barındırmasına izin veriyoruz. Sunuculara erişim için çeşitli seçenekler sunuyoruz; Yetkili müşteriler kafes ve kabinlere erişim kartlarını veya giriş anahtarlarını kullanarak erişebilir.

Kabin dışı raflar aynı iklim kontrolü, yangın algılama, güç dağıtımı özelliklerine sahip kafesli ortama dahildir.

Sistem güvenliği ve erişimi, yayın sürecinin bir parçası olarak verimerkezi tarafından düzenli olarak sağlanacak ve kontrol edilecektir.

İnternet altyapısı yeraltı fiber hatlarının izlenmesi için özel olarak planlanmış ve kurulmuştur. İnternet için stratejik olarak önemli olan fiber altyapısı, aşağıda listelenen İnternet Servis Sağlayıcılarına doğrudan bağlıdır. Mevcut altyapı yangın algılama ve söndürme sistemleri, duman tahliye sistemleri ile 7/24 izlenmektedir.

Veri Merkezi fiziksel olarak ve dijital kameralarla 7/24 izlenir. Yetkili personel dışında, yönetim tarafından belirtilen çalışma saatleri dışında erişime izin verilmez. Güç ve soğutma üniteleri veri merkezinden farklı bir katta bulunur. Bu alana yalnızca yetkili personel girebilir.

Dijital Bilişim, BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) tarafından izin verilmiş yer sağlayıcılarından biridir. Belge Numarası: YS-2219

Dijital Bilişim RIPE Network üyesidir.  RIPE NCC internetin küresel olarak çalışmasını destekleyen internet kaynak tahsisi, kayıt hizmetleri ve koordinasyon faaliyetleri sağlayan beş Bölgesel İnternet Kayıt Merkezinden (RIR) biridir.

Yukarıda bahsedilen servis sağlayıcılar;
Ttnet, Superonline, Vodafone, De-Cix, Cogent, Seabone, Voxilite – Ddos.

Donanım & Ağ

Devreye alma sürecinde; sistem yönetimi, güvenliği ve barındırma veri merkezi aracılığıyla sağlanacak; bakım ve kontroller düzenli olarak yapılacaktır. Bulut altyapısında oluşturulan sunucularla, günde 20.000 ziyaretçili websiteleri barındırabilirsiniz. Sunucular ihtiyaçlarınız doğrultusunda web sunucuları, muhasebe sunucuları, email sunucuları, dosya depolama sunucuları, LMS sunucuları, SQL sunucuları veya DNS sunucuları olarak yapılandırılacaktır.

Dell, HP, IBM, Lenovo, Fujitsu ve diğerleri de dahil olmak üzere tüm büyük üreticilerin üst düzey sunucuları, profesyonel iş istasyonlarını ve bileşenlerini kullanıyoruz.

Daha fazla bilgi icin , satış sitemizi ziyaret edin.