+90 212 2198922 iletisim@dijitalbilisim.com

Eğitim Oyunları

Hedefimiz

Bugün, eğitimin temelini oluşturan eğitim sistemleri gelişmiş olmasına rağmen eğitimin içeriğini oluşturan malzeme halen 19. yüzyılda oluşturulmuş çok eski standartlara göre hazırlanmış, beynin algılaması zor olan malzemeler kullanılıyor.

Ekip olarak biz bu malzemelerin etkinliğine inanmayarak yola çıktık. Şirketimizin kuruluş amacı da bu malzemeleri 19. yüzyıl sisteminden çıkartıp 21. yüzyıla uygun hale getirilmesi.

Etkin Materyal

Resim ve yazıdan oluşan eski tip malzeme üzerinden eğitim alan bir kişi okuduğunu anlıyor, öğrendiğini zannediyor, yapılan testi geçiyor. Ama yazı ve resimleri hatırlıyor olmak onların uyguluyor olmak anlamına gelmiyor.

Biz, e-öğrenme malzemelerini beynin daha kolay hatırlamasını sağlayacak şekilde hazırlayabilmek için “Beyin Kuralları”nı kullanıyoruz.

Deneyim Ortamı

Eğitim ortamlarımızı bir deneyim ile öğrenme ortamı haline getirerek katılımcıların ilgisini çekip, düşünmesini sağlayıp, karar verme fırsatı tanıyoruz. Bu sayede katılımcılar farkına varmasalar bile konuyu öğreniyorlar ve uygulamaya başlıyorlar.

Dünyanın etkinliğini kabul ettiği oyun ile öğrenme / Ciddi Oyun yöntemi ekip olarak bizim üzerine odaklandığımız en önemli iş dalı.

Ciddi Oyun Ürünlerimiz ve E-Öğrenme Hizmetlerimiz

Ajan 4141 İşbaşında

Ocak 2009’da piyasaya çıkan “BGO Ajan 4141 – İşbaşında” simülasyonumuz bilgi teknolojileri tarafından korunmayan fiziki alanlarda “insan faktörü” nden kaynaklanan güvenlik açıkları, ofis ortamında Kurumsal Bilginin nasıl güvence altına alınacağı konusunda eğitimin çalışanlara ders şeklinde değil, deneyerek öğrenme ortamında verilmesini sağlayan ve ciddi-oyun formatında bir e-öğrenme simülasyonudur.

 

Ajan 4141 İç Tehdit

Haziran 2012’de ABD’de piyasaya çıkan “Agent Surefire – Insider Threat” simülasyonumuzun Türkçe versiyonu olan “Ajan 4141 – İç Tehdit”, serinin üçüncü oyunudur. “Ajan 4141 – İşbaşında” eğitiminden çok daha üstün özelliklere sahip eğitim oyun motoru üzerinde çalışan bu oyun, aynı zamanda her geçen gün değişen siber saldırılar, bunlar hakkında bilinçlenme ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konularını da işlemektedir.

Standart Dışı e-öğrenme

Şirketlere özel e-öğrenme içerikleri için hazırladığımız materyaller standart e-öğrenme içeriklerinden farklıdır. Sadece görsel ağırlıklı olmakla kalmayıp, katılımcıyı eğitime bağlayacak nitelikte etkileşimli içerikler sunmaktayız.